Вигода чи збитки від технічно-будівельного відділу на підприємствах

На початку 2008 року великі підприємства, заводи, фабрики різко скоротили свій бюджет по технічному обслуговуванні. Криза позначилась і на їх роботі.

Були створені невеликі штати будівельників, що здійснювали необхідні поточні ремонти. Проте, на практиці, багато видів робіт, які потребували вузькокваліфікованого персоналу, ці відділи здійснювати не могли, або ж виконували не якісно. При необхідності додатково залучались кваліфіковані фірми. Загалом, такі роботи зазвичай складають біля 30% від усього обсягу.

І тут постає питання економії як коштів, так і часу. Адже, в кінцевому результаті пошук та необхідність додатково залучати на певні роботи дорогий кваліфікований персонал спеціалізованої фірми зовім не зменшує витрати. З другої сторони, якщо робочий день працівника з поточних ремонтів на підприємстві становить 8 годин, то реально, в середньому повністю задієних є лише 4 години. При утриманні близько 10 чоловік, є необхідним уже створення окремого відділу на чолі з головним інженером та ще декілька чоловік для функціонування такої бригади. Заробітна плата одного працівника становить біля 5500-6500 гривень в місяць в залежності від розряду кваліфікації. Реально працівник після усіх відрахувань отримує близько 3000-4000 гривень. Таким чином, для утримання такого відділу з поточних ремонтів підприємству необхідно затрачати близько 70000-90000 гривень в місяць. Звичайно ж, для потужного, великого підприємства це незначні кошти.

Проте, деякі підприємства знайшли інший шлях у цій ситуації щодо технічного обслуговування своїх приміщень та прилеглих територій. Заключивши угоди з фірмами, що спеціалізуються на технічному обслуговуванні, вони штат своїх працівників перевели на роботу в дану фірму, таким чином, скоротивши даний відділ, але не залишивши своїх працівників без роботи. З такої співпраці вони отримали і інші позитивні моменти:

1) головний інженер організації чи підприємства щотижнево погоджує певний перлік робіт, що дає змогу планувати та контролювати терміни виконання;

2) заробітна плата нараховується погодинно, що економить кошти при неповній зайнятості працівників;

3) усі виконанні роботи приймаються згідно актів, а це гарантує якість;

4) в разі необхідності можна задіяти тимчасово більшу кількість працівників, що не потребує від підприємства додаткових затрат при влаштуванні на роботу на певний час.

Практика показує, що це економить близько 40% коштів підприємству. Часто єдиною проблемою для підприємств стоїть питання несприйняття змін та чогось нового. Люди звикають до усталеного розпорядку і не хочуть доносити до керівництва інформацію про можливі шляхи економії коштів. Та, хоч це непросто сьогодні ситуація часто вимагає змін та пошуку альтернатив у веденні бізнесу, що ведуть до покращення діяльності та збільшення прибутків підприємства.
Опублікував: Administrator   9-02-2013   в розділі Статті   |   Переглядів: 2534   |   Читати далі