Чи можна економити на оплаті праці будівельників?

Глибока криза в Україні залишає все більше людей без роботи. Серед них багато кваліфікованих спеціалістів і у галузі будівництва. Оплата праці, відповідно, теж знижується, оскільки рівень безробіття високий. Зокрема, у 2003-2007 роках на будівельному ринку пропозицій було безліч і працівники були зайняті як у приватному секторі, так і на великих об’єктах, в тому числі з бюджетним фінансуванням. Середня заробітна плата становила у межах 2500-5000грн., що на цей момент у доларовому еквіваленті було 500-1000$ в місяць. Після настання кризи середній заробіток кваліфікованого працівника будівельної сфери становить 2000-4000грн., тобто 300-500$ в місяць. Мала заробітна плата спонукала людей шукати роботи в столиці та інших країнах, як Польща, Росія, Італія, де оплата праці була вищою. Частина спеціалістів вузького профілю перекваліфікувалась в різноробочих, тобто працівники брались за будь-яку роботу, часто виконуючи її неякісно.

З другої сторони така ситуація призвела і до підняття цін, відносно рівня долара, а отже, будувати стало дорожче. З’явилась певна кількість поодиноких спеціалістів з окремих видів робіт, які оцінюють свою працю недешево.

Окрім того, частина майстрів перейшли на поденну оплату, а це також збільшило витрати забудовників. Адже, найперше, замовники в такому разі повинні забезпечувати майстрів інструментами, риштуванням, а це додаткові затрати. Також часто, при поденному типу розрахунків за роботи, майстри затягують виконання визначених робіт, щоб збільшити кількість днів, тобто розмір оплати. В результаті це призводить до несвоєчасного закінчення об’єкту та зниження якості ремонту чи будівництва. Замовники, що вважають за доцільне утримувати в себе найманих працівників з оплатою від 150 до 200грн. за день, в той же час беруть на себе відповідальність виконувати обов’язки виконробів, а це час та нерви.

Ще одним аргументом на користь оплати праці від виробітку (ціна визначена за певні роботи згідно домовленостей), є розрахунок за неї після виконання робіт, коли є можливість перевірити якість роботи та оцінити її вартість. При поденній формі оплати, практично при закінченні робіт уже уся заробітна плата виплачена.

Отже, при виборі майстрів для найму, необхідно найперше звертати увагу на:
• досвід працівників (попередньо виконані об’єкти);
• наявність власного автотранспорту (для доставки дрібних матеріалів);
• наявність інструменту.

Важливим також, перед початком забудови, ремонту або реконструкції є замовлення кошторисної вартості робіт, що плануються. Вартість такої роботи в середньому обійдеться у 200грн., що в порівнянні до загальної суми затрат – мінімум. Часто замовники недооцінюють необхідність у кошторисі. Проте, завдяки даному документу є можливість оцінити орієнтовну вартість усього об’єкта, перелік та послідовність основних робіт та їх ринкову вартість. І навіть, якщо не наймати організацію, що розробила кошторис, інформація, яку можна почерпнути з нього значно допоможе як при виборі та наймі майстрів, так і під час здійснення необхідних робіт.

Практично, кожен при здійсненні ремонтно-будівельних робіт ставить запитання: “А як можна зекономити при належній якості?” Від вибору залежить реальне зменшення витрат загалом, тому варто попередньо зібрати інформацію про працівників, яких планується наймати. А далі зробити кошторис і прорахувати вигоду, не забуваючи про гарантії, що в кінцевому результаті зекономить і час, і кошти.
Опублікував: Administrator   8-02-2014   в розділі Статті   |   Переглядів: 1733   |   Читати далі