Дачні та садові ділянки, як можливість економії на будівництві житла

Кожна людина хоче стати господарем власного житла. Як варіант втілення такого бажання – є будівництво індивідуального будинку на окремій земельній ділянці. Ціни на ділянки в межах та околицях міста Львова високі. Тут і виникає питання, яку ділянку під забудову обрати, щоб було вигідно.
Важливим критерієм, що впливає на вартість земельної ділянки є призначення. Тому, якщо Вас цікавить варіант побудови будинку в оточенні дерев, чи навіть цілого саду та мінімального впливу міста доречним для розгляду стануть дачні та садові ділянки.

Перевагами таких ділянок над землею під приватне будівництво є:
1. Значно нижча вартість.
2. Менші комунальні платежі.
3. Звільнення від сплати податку на нерухомість.

Водночас проживання у будинку на дачній ділянці має і свої недоліки. Оскільки він призначений для тимчасового (сезонного) проживання, то не може використовуватися для реєстрації постійного місця проживання його власника. Це, в свою чергу, передбачає певні побутові незручності.

Проте, наприкінці 2014 року набув чинності закон, що дозволяє переводити дачі та будови на садових ділянках в житлові будинки і прописуватися в них. Передбачений ним Порядок уряд затвердив і оприлюднив лише у червні 2015 року. Щоправда зробити це можна тільки в тому випадку, коли будинок відповідає державним будівельним нормам.

Отже, якщо Ви хочете звести та узаконити забудову на земельній ділянці для садівництва та дачного будівництва необхідно, щоб вона відповідала державно-будівельним нормам в питаннях площі забудови, зовнішніх конструкцій, інженерного обладнання установлених для житлових будинків. Також з моменту переведення дачного будинку в житловий фонд він стане житловим будинком, що спричинить за собою оподаткування на загальних підставах.
Звичайно питання переведення будівлі, а також зміни цільового призначення ділянки доведеться вирішувати самостійно. Переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки здійснюють безоплатно органи місцевого самоврядування, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов'язані адміністративно або територіально.

Для переведення дачного чи садового будинку в житловий власник подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, а у разі, коли такий виконавчий орган не утворено, - сільському голові - заяву. До заяви додається копія документа про право власності на дачний або садовий будинок, за наявності співвласників - їхня письмова згода на переведення такого будинку в житловій, звіт про проведення технічного огляду будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам.
Технічний огляд проводиться за спрощеною процедурою (без застосування обладнання для визначення характеристик конструкцій та виконання вишукувальних робіт) сертифікованими фахівцями.

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного або садового будинку в житловий будинок або про відмову в такому переведенні. При цьому уряд встановив вичерпний перелік підстав для відмови:
• неподання необхідних документів;
• виявлення в поданих документах недостовірних відомостей;
• встановлення невідповідності дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм.
Місцева рада в триденний термін із дня ухвалення рішення про переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки видає або надсилає власникові рекомендованим листом з описом вкладення рішення про переведення дачного або садового будинку в житловий будинок із зазначенням його адреси. Рішення про відмову в переведенні надсилається разом із поданими документами. У разі відмови в переведенні власник має право повторно подати документи, після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

Отже, якщо у Вас обмежений бюджет, а індивідуальне житло Ваша мрія, можете купувати дачну чи садову ділянку. Сьогодні законом дозволяється узаконити такий будинок як повноцінно житловий.
Опублікував: Administrator   11-02-2016   в розділі Статті   |   Переглядів: 5912   |   Читати далі